Гідроізоляція терас і балконів
Технлогія та рішення гідроізоляції терас і балконів*
Технлогія та рішення гідроізоляції терас і балконів*
*лише перевірені рішення, що дійсно працюють
Улаштування гідроізоляції тераси і балкони за своєю суттю дуже схожі. Тому детально розглядати технологію і етапи робіт будемо спільно. У 99,9% випадків гідроізоляція робиться ззовні, також дуже часто у випадку з терасами проводиться утеплення (так як під терасою знаходиться приміщення) і заливка стяжки з ухилами для збору і відводу дощової води. Для терас, ми наполегливо рекомендуємо виконувати 2 рівня гідроізоляції: перший безпосередньо по основі (плита перекриття, монолітний бетон), другий по стяжці перед укладанням плитки або іншого фінішного покриття. Перший рівень забезпечує повну водонепроникність приміщення внизу, другий рівень захищає стяжку, збільшуючи термін її служби, і тримає утеплення в сухості. Повний захист звичайно ж забезпечить і тільки другий рівень гідроізоляції, але, в разі локальних ремонтів покриття, буде порушення цілісності гідроізоляції і в результаті є ризик протікання у приміщення. Технологія гідроізоляції терас і балконів з використанням матеріалів KRYS дозволяє домогтися 100% захисту від води, зберегти цілісність гідроізоляції навіть за умови найнесприятливіших температурних умов і забезпечити надійну захисту без обмеження по терміну служби.
Головна ціль, яку потрібно досягти – ідеально чиста і рівна основа. Без неміцних частинок, пилу або сторонніх покриттів. Вихідні дані у кожного різні: плитка або інше покриття, стара гідроізоляція, виступи, каверни, просто бруд і т.д. Але в незалежності від цього потрібно прийти до єдиного кінцевого результату: працювати можна починати лише з чистою рівною бетонною поверхнею.
Методи очищення:
Цей етап зазвичай робиться паралельно з попереднім (очищення поверхні), так як в процесі вибивання залишається багато бруду і дрібних частинок. Тому для оптимізації процесів краще робити все разом.
На цьому етапі також розбивається примикання зі стіною, а також всі деформаційні і/або холодні шви, які є в конструкції (наприклад міжпанельні шви плит перекриття).
У випадку з примиканнями наполегливо рекомендуємо зробити штробу шириною 30 мм і глибиною 30 мм відбійним молотком. Якщо на стіні вже зроблений фасад, то потрібно вирізати нижню його частину. Примикання повинно бути виконано з першою основою як по горизонталі так і по вертикалі.
Отримані розроблені шви і штроби по примиканням запаковуємо високоміцним, безусадковим ремонтним матеріалом . Якщо є цегляні елементи (парапети, місця примикань з фасадом), то їх шпаклюємо також матеріалом , тобто на ці місця буде наноситься гідроізоляція, і поверхня повинна бути міцною. По примиканням також робимо невелике скруглення з цього ж ремонтного матеріалу (в незалежності зовні або зсередини). В такому випадку значно знижується тиск на гідроізоляційне покриття на стику.
Нерівності, каверни, вибоїни необхідно перетерти або заштукатурити ремонтним матеріалом . Якщо гідроізоляційне покриття наноситься на стяжку, то необхідно її прогрунтувати матеріалом з витратою близько 200-250 г/м2
На шви, стики і примикання ми наносимо тільки двокомпонентну еластичну гідроізоляцію . У цих зонах є ймовірність невеликих рухів в процесі експлуатації. І тільки еластичне покриття витримує невеликі деформації і перекриває мікротріщини. Також робимо армування склосіткою (щільність 60 г/см2).
Готуємо гідроізоляційну суміш відповідно до інструкції: 1 частина рідини (ніколи не розбавляйте рідину водою) і 2,5 частини порошку. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40мм. Безпосередньо перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Спочатку наносимо перший шар шириною близько 200-250 мм, товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2 (0,3-0,4 кг/метр погонний ). У нього укладаємо склосітку. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар в напрямку перпендикулярно першому.
Часто по поверхні тераси/балкону проходять лотки, монтуються внутрішні воронки для прийому води і т.д. Для цього потрібно виконати скруглення по примиканням безусадковим матеріалом . Поверх нанести еластичний матеріал в 2 шари з армуванням склосіткою навколо. (За аналогією з швом або примиканням). У випадку з місцем для лотка, то потрібно просто нанести матеріал в 2 шари на це місце без армування.
Частина поверхні, що залишилася покривається тим же матеріалом . Готуємо гідроізоляційну суміш. Її ідеально наносити жорсткої пензлем-макловицей 140х40мм. Перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Може здатися, що суміш густа, але вона якраз лягає потрібним шаром. Якщо шар береть грудками при нанесенні, то необхідно сильніше зволожити поверхню.
Наносим перший шар товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар в напрямку перпендикулярно першому з приблизно такою ж витратою по матеріалу. Для зручності і контролю кожного шару існує в 2 кольорах: сірий і білий. Тобто перший шар можна робити сірим, другий білим (або навпаки) і таким чином бачити де нанесена гідроізоляція і яким шаром. Характеристики матеріалів від кольору не залежать.
В середньому через 3 доби (залежить від температури і вологості) гідроізоляційне покриття готове до подальших робіт. На покриття без проблем монтується плитка, утеплювач і т.д. Для укладання плитки ми рекомендуємо універсальний високоеластичний клей для плитки зі зниженим водопоглинанням
У разі гідроізоляції тераси, то в більшості випадків відразу на гідроізоляцію монтується утеплювач типу екструдованого пенополістріролу і виконується стяжка з ухилами. При цих роботах надзвичайно важливо не допускати пошкодження гідроізоляційного шару.
У разі виконання дворівневої гідроізоляції, після влаштування стяжки з ухилами, через 14, а краще 28 діб повторюємо етапи “Улаштування примикань”, “Нанесення гідроізоляції на примикання” і “Гідроізоляція поверхні”. Відповідно етап “Гідроізоляція лотків і інших елементів” виконується вже в процесі улаштування другого рівня гідроізоляції. Далі монтуємо плитку або інше покриття, попередньо захистивши гідроізоляцію і не допускаючи її пошкоджень.
Потрібна допомога?
У підборі матеріалів, правильній технології або використанню матеріалів для гідроізоляції тераси чи балкону?
Наші спеціалісти готові надати ефективне рішення вашої задачі та відповісти на всі питання
1 035,00 ₴
Міцність
3 доби - 20 МПа; 7 діб - 32 МПа; 28 діб - 49 МПаУпаковка
25 кг мішокВитрата
1,8 кг на 1 м2 шару товщиною 1 мм 1 мішок = 6-8 пог.м. швів/примикань795,00 ₴
Властивості
Глибоке проникнення в поверхню, укріплення верхнього шару, знепилювання, екологічністьУпаковка
10 кгВитрата
0,2-0,3 кг/м33 885,00 ₴
Гнучка обмазувальна двокомпонентна гідроізоляція
Утворює гнучкий водонепроникний шар на поверхні, який витримує мікродеформації навіть при наднизкій температурі.Водонепроникність
від 6 атм на прижим, від 2,5 атм на відривУпаковка
комплект: 25 кг мішок + 10 кг каністраВитрата
3-3,5 кг/м2; 1 комплект на 10-12 м2895,00 ₴
Властивості
Висока еластичність, тріщиностійкість, підвищена водонепроникність, низька усадкаУпаковка
25 кг мішокЗастосування
Для терас, балконів, басейнів, цоколів, санвузлів та душовихПотрібна гідроізоляція "під ключ"?
Вам потрібно лише залишити свій контакт у формі нижче, з Вами звʼяжеться спеціаліст, уточнить деталі та зробить розрахунок вартості робіт і кількості матеріалів
Або можете одразу зателефонувати нам (пн-пт 08:30-19:30)
0 800 33 04 87 (усі дзвінки з номерів України безкоштовні)
Також можете написати нам у месенджері: