Гідроізоляція фундаменту

Технології та рішення гідроізоляції фундаментів всіх видів*

*лише перевірені рішення, що дійсно працюють

Швидка навігація

Зовнішня гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція стрічкового фундаменту з фундаментних блоків ззовні та зсередини

Перейти…

Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція стрічкового монолітного фундаменту ззовні та зсередини

Перейти…

Зовнішня гідроізоляція фундаменту

Горизонтальна гідроізоляція фундаменту

Перейти…

Гідроізоляція фундаментної плити

Гідроізоляція фундаментної плити

Перейти…

Гідроізоляція стрічкового фундаменту з фундаментних блоків ззовні та зсередини

Виконання гідроізоляції блочних фундаментів складніше і дорожче в порівнянні з аналогічною конструкцією з монолітного фундаменту. Причиною даного є наявність великої кількості потенційно слабких місць в конструкції – міжблочних швів, які заповнені неміцним розчином, який однозначно рекомендується замінювати на високоміцний складу при гідроізоляції зсередини і наполегливо рекомендуємо виконувати ці роботи і при гідроізоляції з зовнішньої сторони. Другим аспектом є якість безпосередньо фундаментних блоків. Для гарантованої довговічної служби гідроізоляції (а наше завдання досягати термінів 10-20-30+ років) потрібно використовувати сульфатостійкі матеріали

Очищення поверхні під гідроізоляцію

Головна мета, яку потрібно досягти – ідеально чистий рівний бетон. Без нетривких частинок, пилу або сторонніх покриттів. Вихідні дані у кожного різні: стара гідроізоляція (гірше якщо бітумна мастика, дуже погано і дорого знімається), старі неміцні блоки, виступи, каверни, просто бруд і т.д. Але в кожному окремому випадку потрібно прийти до одного результату: працювати необхідно тільки з чистими бетонними блоками.

Методи очищення:

 • демонтаж відбійними молотками;
 • шліфування поверхні алмазними чашками від бітуму, виступів, нерівностей і т.д.;
 • мийка високим тиском води (від 250 атм), бажано з насадкою гідрофреза, яка збільшує силу струменя води і, відповідно, ступінь очищення поверхні.

Розробка міжблочних швів та примикань

Цей етап зазвичай робиться паралельно з попереднім (очищення поверхні), так як в процесі вибивання міблочного розчину та вибивання примикань залишається багато бруду і дрібних частинок. Тому для оптимізації процесів краще робити все разом.

Для початку потрібно визначитися з висотою гідроізоляційного покриття від підлоги. Ми рекомендуємо (і практичний досвід це підтверджував неодноразово) планувати гідроізоляцію на висоту рівень ґрунту +40 см.

При виконанні гідроізоляції зсередини обов’язково вибиваємо розчин з усіх міжблочних швів відбійним молотком в зоні гідроізоляції на глибину 30-40 мм . При роботі ззовні допускається не вибивати міжблочні шви (але ми рекомендуємо все ж це зробити), але потрібно грунтовно вимити, вичистити і вирівняти поверхню, навіть шляхом шліфування.

Примикання стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля (якщо висота зони гідроізоляції доходить до стелі) робимо штробу шириною 30 мм і глибиною 30 мм відбійним молотком при роботі зсередини і наполегливо рекомендуємо також виконувати ці роботи і ззовні.

Запаковка міжблочних швів та примикань. Фінішна підготовка поверхні

Отримані розроблені міжблочні шви та виконані штроби по примиканням запаковуємо високоміцною, безусадковою ремонтною сумішшю . Якщо є активні протікання води (навіть зовсім незначні), то ці місця потрібно спочатку закрити гідропломбою . Вона твердне за 30-90 секунд і її завдання закрити протікання і дати час нанести основну гідроізоляцію. По примиканням також робимо невелике скруглення з цього ж ремонтного матеріалу (в незалежності зовні або зсередини). Це необхідно для зниження напруги гідроізоляційного покриття на стиках.

Нерівності, каверни, вибоїни необхідно перетерти або заштукатурити ремонтним матеріалом в залежності від розмірів та глибини нерівностей.

Нанесення гідроізоляції на міжблочні шви та примикання

На шви, стики і примикання ми наносимо лише двокомпонентну еластичну гідроізоляцію . У цих зонах є ймовірність невеликих рухів в процесі експлуатації. І тільки еластичне покриття витримує невеликі деформації і перекриває мікротріщини. Також робимо армування склосіткою (щільність 60 г/см2).

Готуємо гідроізоляційну суміш відповідно до інструкції: 1 частина рідини (ніколи не додавайте у рідину воду) і 2,5 частини порошку. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40мм. Безпосередньо перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Спочатку наносимо перший шар товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2. Ширина шару по шву і примиканню складе близько 200-250 мм. У нього укладаємо склосітку. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар у напрямку перпендикулярно першому.

Улаштування вводів, труб та інших комунікаційних елементів

Досить часто крізь стіни підвалу проходять комунікації. Ці місця вводів також звичайно ж потрібно герметизувати. Для цього потрібно на глибині 5-10 см пройти навколо труби або закладної поліуретановим герметиком, що розширюється. Простір, що залишився запакувати безусадковим матеріалом . Поверх нанести еластичний матеріал в 2 шари (по аналогії з швом або примиканням).

Нанесення гідроізоляції на стіни стрічкового ФБС фундаменту

Частина поверхні, що залишилася покривається або ж тим же матеріалом , армування склосіткою тут вже не потрібно, або матеріалом . Це різного типу матеріали, але і один і другий впоратися зі своїм завданням як всередині приміщення так і ззовні. Але, якщо фундаментні блоки старі або присутні яскраво виражені висоли на блоках, то ми рекомендуємо використовувати , як більш сульфатостійке покриття.

Готуємо гідроізоляційну суміш або відповідно до інструкції. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40мм. Перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Може здатися, що суміш густа, але вона якраз лягає потрібним шаром. Якщо шар береться грудками при нанесенні, то необхідно сильніше зволожити поверхню.

Наносимо перший шар или товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2/1-1,2 кг/м2 відповідно. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар в напрямку перпендикулярно першому з такою ж витратою. Для зручності і контролю кожного нанесеного шару обмазувальні матеріали KRYS доступні у 2 кольорах: сірий і білий. Тобто перший шар можна робити сірим, другий білим (або навпаки) і таким чином бачити де нанесена гідроізоляція і яким шаром. Характеристики матеріалів від кольору не залежать.

Захист гідроізоляційного покриття та подальша експлуатація

В середньому через 3 доби (залежить від температури і вологості) гідроізоляційне покриття готове до подальших робіт. На покриття без проблем наноситься будь-яка штукатурка, шпаклівка, клеїться плитка, утеплювач і т.д.

У разі виконання зовнішньої гідроізоляції фундаментних блоків, то в більшості випадків відразу на гідроізоляцію клеїться утеплювач типу екструдованого пенополістрірола і монтується дренажна мембрана (в основному для захисту при зворотній засипці). Це забезпечує надійний захист і довговічність даної гідроізоляції.

Усередині також можна виконувати будь-який комплекс подальшої обробки (якщо планується), можна навіть залишити як є. Головне це не пошкодити гідроізоляційний шар. Покриття екологічно безпечне, пройдені випробування і застосовується в резервуарах з питною водою.

Гідроізоляція стрічкового монолітного фундаменту ззовні та зсередини

Виконання гідроізоляції бетонних монолітних фундаментів полягає в якісній підготовці поверхні: очищення, ремонт окремих місць (опалубка не ідеально знімається), нанесення покриття, і його захист. Пропонована нами технологія є кращою по співвідношенню ціна/термін служби. Рекомендовані нами рішення дозволяють абсолютно без проблем забезпечувати водонепроникність протягом 20-30-50 + років.

Очищення поверхні під гідроізоляцію

Необхідно довести поверхну, на яку можна наносити гідроізоляцію до стану, близького до ідеального як по чистоті так і рівності. Вихідні дані у кожного різні: стара гідроізоляція (гірше якщо бітумна мастика, дуже погано і дорого знімається), виступи, каверни, просто бруд, отвори з-під опалубки і т.д. Але в кожному окремому випадку потрібно прийти до одного результату: працювати можна тільки з чистим рівним бетоном.

Методи очищення:

 • демонтаж відбійними молотками;
 • шліфування поверхні алмазними чашками від бітуму, виступів, інших нерівностей и т.д.;
 • мийка високим тиском води (від 250 атм), бажано з насадкою типу “гідрофреза”, яка збільшує силу струменя води.

Розбивка примикань

Цей етап зазвичай робиться паралельно з попереднім (очищення поверхні), так як в процесі вибивання примикань залишається багато бруду і дрібних частинок.

Для початку потрібно визначитися з висотою покриття від підлоги. Ми рекомендуємо (і практичний досвід це підтверджував неодноразово) проектувати гідроізоляцію на висоту рівень ґрунту + 40 см.

При гідроізоляції зсередини обов’язково вибиваємо штробу по примиканням стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля (якщо висота зони гідроізоляції доходить до стелі). Штробу робимо шириною 30 мм і глибиною 30 мм відбійним молотком при роботі зсередини і наполегливо рекомендуємо також виконувати ці роботи і зовні.

Запаковка примикань, улаштування скруглень. Фінішна підготовка поверхні

Отримані виконані штроби по примиканням запаковуємо високоміцною, безусадковою ремонтною сумішшю . Якщо є активні протікання води (навіть зовсім незначні), то ці місця потрібно спочатку закрити гідропломбою . Вона твердне за 30-90 секунд і її завдання закрити протікання і дати час нанести основну гідроізоляцію. По примиканням також робимо невелике скруглення з цього ж ремонтного матеріалу (в незалежності зовні або зсередини). Це необхідно для зниження напруги гідроізоляційного покриття на стиках.

Нерівності, каверни, вибоїни необхідно перетерти або заштукатурити ремонтним матеріалом в залежності від величини нерівностей. Також цим же матеріалом необхідно запакувати отвори з-під опалубки (якщо такі наявні)

Нанесення гідроізоляції на примикання

На шви, стики і примикання ми наносимо тільки двокомпонентну еластичну гідроізоляцію . У цих зонах є ймовірність невеликих рухів в процесі експлуатації. І лише еластичне покриття витримує невеликі деформації і перекриває мікротріщини. Також робимо армування склосіткою (щільність 60 г/см2).

ніколи не розбавляйте рідину водою) і 2,5 частини порошку. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40мм. Безпосередньо перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Спочатку наносимо перший шар шириною 200-250 мм, товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2. В него укладаємо склосітку. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар у напрямку перпендикулярно першому.

Улаштування вводів, труб та інших комунікаційних елементів

Досить часто крізь стіни підвалу проходять комунікації. Ці місця вводів також звичайно ж потрібно герметизувати. Для цього потрібно на глибині 5-10 см пройти навколо труби або закладної поліуретановим герметиком, що розширюється. Простір, що залишився запакувати безусадковим матеріалом . Поверх нанести еластичний матеріал в 2 шари (по аналогії з швом або примиканням).

Нанесення гідроізоляції на стіни фундаменту та бетонну підлогу

Частина поверхні, що залишилася покривається або ж тим же матеріалом , армування склосіткою тут вже не потрібно, або матеріалом . Це різного типу матеріали. Аде ці два матеріали без проблем справляються зі своїм завданням як всередині приміщення так і ззовні. Але, якщо є яскраво виражені висоли на бетоні, то ми рекомендуємо використовувати , як більш сульфатостійкого покриття.

Готуємо гідроізоляційну суміш або відповідно до інструкції. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40мм. Перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Може здатися, що суміш густа, але вона якраз лягає потрібним шаром. Якщо шар береться грудками при нанесенні, то необхідно сильніше зволожити поверхню.

Наносимо перший шар або товщиною близько 1 мм і витратою суміші 1,5-1,7 кг/м2 або 1-1,2 кг/м2 відповідно. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар в напрямку перпендикулярно першому з такою ж витратою. Для зручності і контролю нанесення кожного шару обмазувальні матеріали KRYS існують в 2 кольорах: сірий і білий. Тобто перший шар можна робити сірим, другий білим (або навпаки) і таким чином бачити де нанесена гідроізоляція і яким шаром. Характеристики матеріалів від кольору не залежать..

Аналогічним чином наносимо матеріал на поверхню бетонної підлоги.

Захист гідроізоляційного покриття та подальша експлуатація

В середньому через 3 доби (залежить від температури і вологості) гідроізоляційне покриття готове до подальших робіт. На гідроізоляційне покриття без проблем наноситься будь-яка штукатурка, шпаклівка, клеїться плитка, утеплювач і т.д.

У разі зовнішньої гідроізоляції підвалу, то в більшості випадків відразу на гідроізоляцію клеїться утеплювач типу екструдованого пенополістрірола і монтується дренажна мембрана (в основному для захисту при зворотній засипці). Це забезпечує надійний захист і довговічність виконаного покриття.

Якщо гідроізоляція по стінам виконується всередині, то необхідно обов’язково враховувати той факт, що ні в якому разі не можна порушувати цілісність покриття. Усередині можна виконувати будь-який комплекс подальшої обробки (якщо планується), можна навіть залишити як є. Якщо планується штукатурка по маякам, то маяки кріпити лише на клею типу “рідкі цвяхи”. Часто виникає гостра необхідність зробити отвори в стінах, порушивши гідроізоляцію. Зроблений отвір потрібно спочатку заповнити поліуретановим герметиком, що розширюється при контакті з водою і далі монтувати дюбель. Покриття екологічно безпечне, пройдені випробування і застосовується навіть в резервуарах з постійним контактом з питною водою.

Горизонтальна гідроізоляція стрічкового фундаменту та гідроізоляція фундаментої плити

Горизонтальна гідроізоляція виконується для відсічної гідроізоляції при виконанні гідроізоляції по поверхні стрічкового фундаменту або фундаментної плити перед монтажем стін. Також для забезпечення повної водонепроникності підлоги конструкції. Технологія і спосіб застосування досить простий, швидкий і відносно недорогий. Наші рішення розробляються таким чином, щоб забезпечити повну водонепроникність конструкції протягом 20-30-50+ років.

Горизонтальна гідроізоляція стрічкового фундаменту

 1. Вам потрібна чиста, рівна, очищена від крихких елементів, пилу або бруду. Методи очищення: демонтаж відбійними молотками; шліфування поверхні алмазними чашками від бітуму, виступів, нерівностей і т.д.; мийка високим тиском води (від 250 атм), бажано з насадкою “гідрофреза”, яка збільшує силу струменя води.
 2. Готуємо гідроізоляційну суміш відповідно до інструкції. Суміш ідеально наносити жорсткою щіткою-макловицею 140х40мм. Перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Може здатися, що суміш густа, але вона якраз лягає потрібним шаром. Якщо шар береться грудками перед нанесенням, то необхідно сильніше зволожити поверхню.
 3. Наносимо перший шар товщиною близько 1 мм і витратою по сухій суміші 1-1,2 кг/м2. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар у напрямку перпендикулярно першом с приблизно такою ж витратою суміші. Для зручності і контролю кожного шару існує в 2 кольорах: сірий і білий. Тобто перший шар можна робити сірим, другий білим (або навпаки) і таким чином бачити де нанесена гідроізоляція і яким шаром. Характеристики матеріалу від кольору не залежать.
 4. Догляд за нанесеним покриттям аналогічний догляду за свіжим бетоном, тобто якщо зависока температура повітря та низька вологість, покриття необхідно періодично зволожувати протягом 24-48 годин.

Горизонтальна обмазувальна гідроізоляція фундаментної плити

Зазвичай гідроізоляція фундаментної плити виконується вже після заливки (установки) стін на плиту, оскільки є ризик пошкодження гідроізоляції при монтажних роботах.

 1. Вам потрібна чиста рівна, очищена від крихких часто, пилу, бруду бетонна поверхня. Методи очищення: демонтаж відбійними молотками; шліфування поверхні алмазними чашками від бітуму, виступів, нерівностей і т.д.; мийка високим тиском води (від 250 атм), бажано з насадкою типу “гідрофреза”, яка збільшує силу струменя води.
 2. Готуємо гідроізоляційну суміш відповідно до інструкції. Суміш ідеально наносити жорстким пензлем-макловицею 140х40 мм. Перед нанесенням поверхню необхідно зволожити. Може здатися, що суміш густа, але вона якраз лягає потрібним шаром. Якщо шар береться грудками при нанесенні, погано тягнеться, то необхідно сильніше зволожити поверхню..
 3. Наносима перший шар товщиною близько 1 мм і витратою сухої суміші 1-1,2 кг/м2. Через 8-12 годин (не пізніше 24 годин) наносимо другий шар у напрямку перпендикулярно першом с приблизно такою ж витратою суміші. Для контролю кожного шару обмазувальна гідроізоляція KRYS доступна у 2 кольорах: сірий і білий. Тобто перший шар можна робити сірим, другий білим (або навпаки) і таким чином бачити де нанесена гідроізоляція і яким шаром. Характеристики матеріалу від кольору не залежать.
 4. Догляд за нанесеним покриттям аналогічний догляду за свіжим бетоном, тобто якщо зависока температура повітря та низька вологість, покриття необхідно періодично зволожувати протягом 24-48 годин.
 5. Через 3-5 діб покриття готове для виконання подальших робіт. Рекомендуємо захистити покриття стяжкою та/клеєм так як потрібно повністю уникнути можливого пошкодження гідроізоляційного покриття.

Горизонтальна гідроізоляція фундаментної плити методом сухої гідроізоляції

При новому будівництві, а саме в процесі заливки фундаментної плити успішно застосовується технологія посипання гідроізоляційного порошку (метод сухої гідроізоляції). Дана технологія дозволяє прискорити і максимально здешевити процес гідроізоляції фундаменту плити. Також, як наслідок, проводиться захист з зовнішньої сторони плити, що також дуже позитивний фактор для подальшої експлуатації плити. Гідроізоляція відбувається безпосередньо перед заливкою бетону (за 2-3 години до).

 1. Зволожте поверхню.
 2. Рівномірно розсійте порошок (в сухому вигляді) по поверхні з витратою 2-2,5 кг/м2.
 3. Можна заливати бетон.

Потрібна допомога?

У підборі матеріалів, правильній технології або використанню матеріалів для гідроізоляції фундаменту?

Наші спеціалісти готові надати ефективне рішення вашої задачі та відповісти на всі питання

0
0
Ваш кошик
Кошик порожній
Розрахувати доставку

1 035,00 У кошик

KRYS RM Fast
Високоміцний матеріал швидкотужавіючий та зі швидким набором міцності. Для різних типів ремонту бетону, цегли і т.д. 3 доби - 20 МПа; 7 діб - 32 МПа; 28 діб - 49 МПа 25 кг мішок 1,8 кг на 1 м2 шару товщиною 1 мм 1 мішок = 6-8 пог.м. швів/примикань
Гидропломба KRYS PLUG

585,00 У кошик

KRYS Plug
Швидкотвердіючий (до 3-х хвилин) водонепроникний особливий цемент (гідропломба) для зупинки активних протікань води. 3 доби - 20 МПа; 7 діб - 35 МПа; 28 діб - 40 МПа 5 кг, 25 кг 1,7 кг заповнює обʼєм в 1 літр (10х10х10см)
Гнучка гідроізоляція KRYS FLEX

3 885,00 У кошик

KRYS FLEX

Гнучка обмазувальна двокомпонентна гідроізоляція

Утворює гнучкий водонепроникний шар на поверхні, який витримує мікродеформації навіть при наднизкій температурі. від 6 атм на прижим, від 2,5 атм на відрив комплект: 25 кг мішок + 10 кг каністра 3-3,5 кг/м2; 1 комплект на 10-12 м2
Проникаюча гідроізоляція KRYS PREMIUM

1 485,00 У кошик

KRYS PREMIUM

Жорстка обмазувальна полімерцементна гідроізоляція з проникаючою дією

Утворюється водонепроникний шар на поверхні, а також відбувається проникнення часток у її структуру. від 4 атм на прижим, від 2 атм на відрив мішки 25 кг 2-2,5 кг/м2; 1 мішок на 10-12 м2

Потрібна гідроізоляція "під ключ"?

Вам потрібно лише залишити свій контакт у формі нижче, з Вами звʼяжеться спеціаліст, уточнить деталі та зробить розрахунок вартості робіт і кількості матеріалів
  *і отримати гарантовану знижку 5% на комплекс робіт і матеріалів


   Залиште найбільш зручний спосіб зв'язку з Вами

   Або можете одразу зателефонувати нам (пн-пт 08:30-19:30)

   0 800 33 04 87 (усі дзвінки з номерів України безкоштовні)

   Також можете написати нам у месенджері:

   Написати у Telegram  Написати у Viber